Detoxikácia organizmu liečivými bylinkami Amazonie

drew-jemmett-qEcWgrTG578-unsplash


Z pohľadu celostnej čiže holistickej medicíny je pravidelná očista organizmu neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o pevné zdravie. Naši predkovia to dobre vedeli a preto očistu pravidelne vykonávali, či už formou konzumácia byliniek v určitých ročných obdobiach alebo napr. formou rôznych pôstov.   

 

Zakúpiť môžte na našom e-shope:

Bylinná kúra  
alebo vo forme kapsul

 

Možnosti očisty organizmu medzi juhoamerickými domorodcami študoval medzi ďalšími aj peruánsky etnológ a lekár doc. Villavicencio Vargas. Svoje dlhoročné poznatky prezentoval na Primer Curso Nacional de plantas Medicinales y Fitoterapia Fito 2001 usporiadanom Instituto de Fitoterapia Americano v Lime.

Jeho informácie si tu dovolíme v slovenskom preklade ponúknuť aj Vám:

Očistou či detoxikáciou znamená postup, pomocou ktorého sa docieli odstránenie uvoľneniu či zníženie hladiny toxínov v organizme, čiže zmeny metabolizmu pomocou rôznych prírodných stimulov. Mnoho z týchto toxínov sa ukladá v našom organizme v priebehu rokov, čím spôsobujú množstvo rôznych ochorení vrátane symptómov nepríslušajúcích žiadne konkrétne choroby. Ide o prejavy otravy organizmu, ktoré telo prezentuje rôznymi podobami (nešpecifickej symptómy). Preto máme osoby, ktoré sa sťažujú na nespavosť, únavu, brnenie (mravčenie) a vyrážky, horkosť v ústach, kyslosť, bolesti hlavy, abnormálne sa rozširujúce škvrny na tvári a tele a mnoho ďalších symptómov, na ktoré majú lekári väčšinou skeptický pohľad.

Toxíny sú dvojakého pôvodu - vonkajšieho a vnútorného.

 

Toxíny vonkajšieho pôvodu sú tie, ktoré pôsobia na náš organizmus prostredníctvom dýchacej sústavy (dym z komínov, automobilov, cigariet), prostredníctvom pokožky a slizníc (farby, insekticídy a pod.) A prostredníctvom zažívacieho traktu (potraviny a tekutiny prevažne kontaminované alebo v zlom stave, s obsahom ochucovadiel a konzervačných činidiel, umelých farbív, nadbytok živočíšnych bielkovín, alkohol a ďalšie).

Toxíny vnútorného pôvodu sú tie, ktoré sa tvoria priamo v našom organizme. Môžu mať väzby na rôzne ochorenia, infekcie ako napr. týfová horúčka, žltačka a takisto na metabolické ochorenia ako napr. cukrovka, urémia a pod. Rovnako je veľmi častý výskyt toxínov pochádzajúcich z vnútorného napätia organizmu, strese, zúfalstva či depresie. Jedná sa o reakcie na nebezpečenstvo, ktoré v organizme produkujú nadbytok adrenalínu, serotonínu a ďalších metabolitov, tak ako to poznáme napr. Zo syndrómu chronickej únavy, kde dochádza k nadmernej stimulácii drene nadobličiek, ktoré produkujú prebytok adrenalínu a noradrenalínu.

V oblasti psychoneuroimunole bola preukázaná dôležitosť vzťahu medzi emocionálnym a fyzickým stavom jedinca, čo dalo vedecký základ tak zvaným vedám o vedomie: relaxačná terapia, biofeedback, psychofyziologickou regulácia, diagnostické a terapeutické predstavivosť či tvorivé myslenie atď..

Pre dosiahnutie očisty využíva ľudský organizmus komplexného mechanizmu odpovede, odvodeného od riadiaceho centra a regulácie. Týmito sú orgány a štruktúry, ktoré majú všeobecne uznávanú čistiacu schopnosť, ako sú pečeň, obličky, črevá, pokožka, sliznice a pľúca, pričom je jasné, že je to ľudské telo, ktoré si vyberá najvhodnejší orgán pre splnenie tejto čistiaca funkcia, pričom vyhľadáva rovnováhu so svojim okolím, ktorá zaisťuje správny spôsob eliminácie toxínov pri zachovaní správnej funkcie organizmu.

V tomto duchu rastliny s očistným účinkom odstraňujú toxíny cestami a spôsoby prirodzenými pre organizmus.

 

Polročný cyklus 42 dní s naším trio detox balíčkom.

 

1.

Desmodium mollicum (Manayupa)     

14 Dní

2.

Tiquilia paranychoides (Flor de arena)   

14 Dní

3.

Gentianella alborosea (Hercampuri)       

14 Dní

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz