Copaiba tinktúra

Kód: 83
Tip
Značka: OroVerde
€12,90
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

Copaiba tinktúra je prírodný výťažok z živice alebo latexu stromu Copaifera officinalis, ktorý rastie v Amazonskej džungli. Táto tinktúra sa vyznačuje vysokým obsahom zložiek s liečivými vlastnosťami, ako sú terpeny a flavonoidy, čo ju robí cenným doplnkom stravy a liečebným prostriedkom.

 Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 50€
Odoslanie
Odoslanie
do druhého dňa
Všetko skladom
Všetko skladom
Výhradný distribútor
Výhradný distribútor
pre SR

Podrobný popis

Copaifera officinalis - štíhly amazonský strom dorastajúci do výšky 30 metrov s veľmi rozvetvenou korunou, ktorý patrí medzi stromy horného poschodia tropického dažďového pralesa. Tento strom je zdrojom živice, ktorá je medzi domorodcami známa ako "balsamo de copaiba". Copaiba je známa svojimi silnými protizápalovými, antimikrobiálnymi a analgetickými vlastnosťami.

 

V tradičnej brazílskej etnomedicíne sa s obľubou využíva v podobe extra silného antiseptika. Uvoľňuje dýchacie cesty, podporuje vykašliavanie a blahodárne pôsobí na močové cesty. Príjemne upokojuje podráždenú pokožku. V Brazílii je živica Copaiba populárna aj v podobe kloktadla. Má vynikajúce dezinfekčné vlastnosti a uľavuje pri podráždenom hrdle.

 

Copaiba tinktúra je často konzumovaná ako doplnok stravy pre svoje potenciálne zdravotné výhody. Jej protizápalové účinky môžu pomôcť pri znižovaní zápalových procesov v tele a zlepšení funkcie imunitného systému. Okrem toho môže byť tiež aplikovaná lokálne na kožu na liečbu akné, ekzémov a iných kožných problémov.

 

Domorodé kmene používajú Copaibu v tradičnej etnomedicíne aj pri:

 

  • zápaloch
  • infekciách močového mechúra a močových ciest
  • žalúdočných vredoch
  • angíne, kašli, zápale mandlí, hrtanu a dýchacích ciest
  • poraneniach kože
  • plesňových ochoreniach nechtov
  • novotvarových ochoreniach
  • hemeroidoch
  • psoriáze, leishmanióze
  • zápchach


Dávkovanie:

Odporúčané etnomedicinálne použitie na základe literárnych rešerší:
1 max. 2 kvapky rozpustiť v pohári vody.

Upozornenie:


Neužívajte v prípade plánovaného tehotenstva, počas tehotenstva a počas dojčenia. 
Nikdy neprekračujte pri vnútornom užívaní denné odporúčané dávkovanie. 
Môže vyvolať alergickú reakciu. 
Nevhodné pre deti.

Podľa NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch.

Dodatočné parametre

Kategória: Koncentráty
Záruka: 2 roky
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz