Chuchuhuasa kapsule

Kód: 152
Značka: OroVerde
€13,49
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

Chuchuhuasa je rastlina pôvodom z Amazonskej džungle, ktorá je tradične používaná v oblastiach ako posilňujúce tonikum pre telo. Medzi jej účinky patrí napríklad znižovanie zápalu, zabíjanie rakovinových buniek, zmierenie bolesti, zabraňovanie vzniku nádorov, uvoľňovanie svalov, stimulovanie trávenia, posilňovanie imunity, zvyšovanie libida, podpora nadobličiek.
Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 50€
Odoslanie
Odoslanie
do druhého dňa
Všetko skladom
Všetko skladom
Výhradný distribútor
Výhradný distribútor
pre SR

Podrobný popis

Chuchuhuasi je obrovský korunový strom amazonského dažďového pralesa, ktorý dorastá do výšky 30 metrov. Má veľké listy (10 - 30 cm), biele kvety a mimoriadne tvrdú, ťažkú, červenohnedú kôru. Tento bylinný doplnok v podobe kapsúl je získavaný z kôry tohto majestátneho stromu.

 

Domorodí obyvatelia amazonského pralesa používajú kôru chuchuhuasi na liečebné účely už celé stáročia. Jej peruánsky názov chuchuhuasi znamená "chvejúci sa chrbát", čo odkazuje na jej dlhodobé používanie pri artritíde, reumatizme a bolestiach chrbta. Obsahuje rôzne aktívne zlúčeniny, vrátane alkaloidov, flavonoidov a tanínov, ktoré majú protizápalové, analgetické a tonizujúce vlastnosti.  Vďaka nim sa Chuchuhuasa využíva na podopru zdravia kostí, kĺbov a svalov i celkového pocitu vitality a energie.

 

Táto magická rastlina sa tiež využíva pre zlepšenie zdravia kardiovaskulárneho systému, cirkulácie krvi a zvýšenie sexuálnej vitality. Okrem toho vplýva pozitívne na liečbu reumatických ochorení, bolesti kĺbov a svalov, posilnenie imunitného systému či zvýšenie odolnosti organizmu voči chorobám.

 

Miestni veria, že chuchuhuasi je afrodiziakum a tonikum. Kôra namočená v miestnom rume z cukrovej trstiny (aguardiente) je obľúbeným nápojom v džungli, ktorý sa dokonca podáva v baroch a turistom (často sa nazýva "go-juice" na zmiernenie bolesti a svalových bolestí a na "udržanie sa" počas dlhých trekov v dažďovom pralese).

 

Liečitelia (curanderos) v Amazónii používajú chuchuhuasi ako všeobecné tonikum na urýchlenie liečby mnohých druhoch chorôb. V Kolumbii indiáni z kmeňa Siona pijú chuchuhuasi pri artritíde a reumatizme. V ekvádorskom dažďovom pralese si Indiáni Quijos Quichua pripravujú odvar na celkové bolesti, reumatizmus, bolesti svalov, menštruačné bolesti a bolesti žalúdka.

 

Tento bylinný nápoj je všestranným doplnkom každej wellness rutiny, od podpory trávenia až po zvýšenie hladiny energie, a ponúka jemný, ale účinný spôsob, ako sa znovu spojiť s liečivými darmi prírody.
Podrobné informácie o rastline a jej využití nájdete v našom herbári.

Dávkovanie:

2 x 1 kapsula denne

Upozornenie:

Nie je určené pre deti.
Môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.
Nenahrádza pestrú stravu,.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
Uchovávajte mimo dosahu detí.

Podľa NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch.

Dodatočné parametre

Kategória: Kapsule
Záruka: 2 roky
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz