Chuchuhuasa bylinný čaj 50g

Kód: 134
Značka: OroVerde
€3,90
Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia

Čaj Chuchuhuasa je uzemňujúci nápoj, ktorý má korene v bohatých tradíciách amazonského dažďového pralesa. Medzi jeho účinky patrí znižovanie zápalu, zabíjanie rakovinových buniek, zmierenie bolesti, zabraňovanie vzniku nádorov, uvoľňovanie svalov, stimulovanie trávenia, posilňovanie imunity, zvyšovanie libida, podpora nadobličiek.
Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 50€
Odoslanie
Odoslanie
do druhého dňa
Všetko skladom
Všetko skladom
Výhradný distribútor
Výhradný distribútor
pre SR

Podrobný popis

Domorodí obyvatelia amazonského pralesa používajú kôru chuchuhuasi na liečebné účely už celé stáročia. Jej peruánsky názov chuchuhuasi znamená "chvejúci sa chrbát", čo odkazuje na jej dlhodobé používanie pri artritíde, reumatizme a bolestiach chrbta. Jeden z miestnych indiánskych liekov na artritídu a reumatizmus vyžaduje jednu šálku odvaru z kôry, ktorá sa užíva trikrát denne počas viac ako týždňa. Miestni veria, že chuchuhuasi je afrodiziakum a tonikum, a kôra namočená v miestnom rume z cukrovej trstiny (aguardiente) je obľúbeným nápojom v džungli, ktorý sa dokonca podáva v baroch a turistom (často sa nazýva "go-juice" na zmiernenie bolesti a svalových bolestí a na "udržanie sa" počas dlhých trekov v dažďovom pralese). 

Liečitelia (curanderos) v Amazónii používajú chuchuhuasi ako všeobecné tonikum na urýchlenie liečby mnohých druhoch chorôb. V Kolumbii indiáni z kmeňa Siona pijú chuchuhuasi pri artritíde a reumatizme. V ekvádorskom dažďovom pralese si Indiáni Quijos Quichua pripravujú odvar na celkové bolesti, reumatizmus, bolesti svalov, menštruačné bolesti a bolesti žalúdka. 

Tento bylinný nápoj je všestranným doplnkom každej wellness rutiny, od podpory trávenia až po zvýšenie hladiny energie, a ponúka jemný, ale účinný spôsob, ako sa znovu spojiť s liečivými darmi prírody.


Starostlivo ručne zbieraná, sušená vnútorná kôra stromu.
Záruka vysokej kvality a správneho botanického druhu.
Spracované v zariadení s certifikátom HACCP.
Extrakt z kôry stromu obsahuje vysokú koncentráciu antioxidantov.

Domorodé užitie v tradičnej juhoamerickej etnomedicíne pri:

  • bronchitíde a astme
  • reumatickej artritíde, osteoartróze a ďalších kĺbových ochoreniach
  • hnačkách a eliminácii črevných parazitov
  • bolestiach svalov a chrbta
  • hemoroidoch
  • menštruačných problémoch
  • posilnení imunitného systému

Podrobné informácie o rastline a jej využití nájdete v našom herbári.

Použitie na odvar:

5 g byliny zalejte 1 litrom studenej vody, priveďte do varu, varte na miernom ohni pod pokrievkou približne 20 - 30 minút, potom sceďte a pite 3 dcl 3-krát denne. Pre lepšiu chuť sa môže osladiť medom.

Upozornenie:

Nie je určené pre deti do 3 rokov.
Nenahrádza pestrú stravu.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
Uchovávajte mimo dosahu detí.

Podľa NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch.

 

Dodatočné parametre

Kategória: AMAZÓNSKE ČAJE A BYLINKY
Záruka: 2 roky
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz